Úvod / Nyitóoldal
   
 
Eva Polerecká  17-11-01   1,910  
0
Včera mal na novozámockom mestskom úrade primátor mesta vedno s prezidentom, ktorý nás poctil svojou návštevou, strihať pásku na zateplenej, zrekonštruovanej budove úradu... Všetci sa predsa pamätáme na bombastickú správu, že Mesto sa uchádzalo a následne aj získalo eurofondy na zateplenie budovy MsÚ!  


 
Tabuľa za 900 Eur...

 
Že ste tento ceremoniál strihania pásky nezaregistrovali? To nie je náhoda.On sa totiž nekonal! Pán primátor kandiduje za poslanca Nitrianskeho samosprávneho kraja, starostí má vyše  hlavy a tak mu nejak ušlo, že prípevok vyše 550 tisíc medzičasom nestihol vyčerpať a vcelku slušná čiastka je teda pre nás stratená. Počas silnej kampane a rozdávania minisalám na Klobásfeste stihol už len poslať na Slovenskú inovačnú agentúru list, že ďakujeme, peniaze si neprosíme a vypýtal si aj číslo účtu, kam vrátime peniaze, ktoré sme už doteraz čerpali na tento projekt.
 
 
Obrázok z Facebook stránky „Za Nové Zámky“
 
          
Takže vrátime niečo vyše 25.000 Eur, ktoré sme mohli minúť aj lepšie ako na neuskutočnený projekt do šuflíka. Ale v tom šuflíku je takýcto projektov už viac a ich počet neustále rastie. Hospodárime dobre, tak prečo si občas nezaobstarať nejaký ten projekt? Tieto tu sa týkajú už spomínaného zateplenia a je ich dosť, takže neboli to chýbajúce projektové podklady, ktoré zmarili investíciu za pol milióna Eur.
 

    
Natíska sa otázka, prečo sme za 15 mesiacov nedokázali zrealizovať takýto vcelku banálny projekt, navyše keď sme celkom slušne zaplatili  aj osobám, ktoré mali urobiť verejné obstarávanie?
 

 
Azda sa nenašla spoločnosť, ktorá by toto zateplenie dokázala zrealizovať, alebo len nebola dosť štedrá?   S jedlom rastie apetít, nuž ale nie  všetko čo je z Eurofondov, je „Jazdiareň“. Občas by bolo treba obstarávať hoci aj za rozumnú cenu, hoci aj keby na provízie nezvýšilo, a urobiť slušnú vec, takzvanú hodnotu za peniaze.

Sme bohatší o skúsenosť. Táto konkrétne nás stála 25 tisíc. Čo k tomu dodať? Hádam opäť vyzvať kompetentných, ktorí sú, zdá sa, trochu nekompetentní:

1. Prosím nekreslite nám tu vzdušné zámky, ktoré nedokážete uskutočniť. Nie všetci sme úplne naivní a rozprávkam už neveríme dávno.

2. Robte radšej menej vecí, zato poriadne. Nevyhadzujte spoločné peniaze na hlúposti, ktoré zostanú len ako hŕba papiera do zberu.

3. Eurofondy nie sú určené výlučne pre dve známe stavebné firmy. Pomáhať by mali nám všetkým. Takže aj keby nemalo nič kvapnúť kamarátom, skúste zrealizovať veci, tak ako ste si ich naplánovali, je to vaša psia povinnosť.

4. Nekandidujte na ďalšie stoličky, ak nezvládate ani povinnosti vyplývajúce z tej, na ktorej práve sedíte!
 
Takto to vidím ja!

PS: Ak by niekoho zaujímala zmluva zo Slovenskou inovačnou agentúrou  tu ju nájdete:
 

 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 21,697 MODIFIED: 2018.12.04 23:13:49.MD5: 9e9360fc5ac00f07cbbd76f98e8210ab STATUS: OK