Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  17-11-08   1,257  
0
Pre niekoho prekvapujúce výsledky volieb do krajských samospráv poskytujú i cenné informácie z hľadiska Nových Zámkov. Ak sa vytriedia len hlasy odovzdané v okresnom meste, vznikne pomerne prekvapujúci obrázok.  


Náskok O. Kleina sa nejaví adekvátny jeho mediálnej prevahe a nákladnej volebnej kampani. V samotných Nových Zámkoch má len o tretinu viac hlasov ako jeho hlavní kritici G. a I. Katonovci, ktorí prakticky nemajú prístup do médií a svojich doterajších priaznivcov si získali ostrou protikorupčnou rétorikou na zasadnutiach zastupiteľstva namierenou práve proti vedeniu mesta. Pritom sa sami stávali terčom primátorových uštipačných poznámok. Je tiež zrejmé, že vo vzájomných prekáračkách doteraz ani jedna strana nevytiahla svoje hlavné tromfy...

Zdá sa, že tradičná jednopólová situácia, keď novozámocký primátor disponoval dostatočnou popularitou na zastávanie úradu v troch cykloch za sebou, sa mení a vo voľbách do miestnych zastupiteľstiev už o rok budeme svedkami plnohodnotnej súťaže.
I celkové poradie kandidátov podľa hlasov získaných v Nových Zámkoch signalizuje preskupovanie váhy jednotlivých osobností.
 

 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 21,697 MODIFIED: 2018.12.04 23:13:49.MD5: 9e9360fc5ac00f07cbbd76f98e8210ab STATUS: OK