Úvod / Nyitóoldal
   
 
Eva Polerecká  18-03-01   1,800  
0
A keby aj náhodou niekto na voľby pozabudol, tak dnešné zastupiteľstvo mu ich pripomenulo. Pozerať a dopozerať priamy prenos už chce určitú dávku masochizmu. Kým v predchádzajúcom období poslanci začínali zápas s primátorom zásadne 3 mesiace pred voľbami, teraz tu máme malú „skupinku“ ktorá škodí kde môže a traumatizuje otcov mesta. Načo sú dobré otázky typu: Kto o tom rozhodol?, Koľko to bude stáť?, Ako to chcete riešiť?, Kto je za to zodpovedný? a podobne....  


Tie otázky nie sú dobré na nič. Len zbytočne ľudí dráždia. A potom nečudo, že i najtrpezlivejší človek stráca nervy a padajú aj tvrdé slová občas aj vulgarizmy z povolaných úst. Oceňujem, že oponenti nestrácajú hlavu, primátora nenazývajú „šašom“ ani si nepomáhajú análnymi metaforami. Pre slabšie povahy sa v tomto momente asi aj odporúča vypnúť televíziu, pre silnejšie sa aspoň začervenať, ako to robí s veľkou rutinou p. prednostka.

Zaujímavé momenty trefne zhrnul článok tu...    Značné pobúrenie vyvolal návrh poslanca I.Katonu byť veľkorysý a vzdať sa do konca volebného obdobia poslaneckých odmien. Naopak rozpačité ticho nasledovalo po otázke, akú prácu vlastne robia dvaja viceprimátori v rozsahu min. 90 hodín mesačne za plat 1.154 EUR. Nedozvedeli sme sa.

Takto hlasovali poslanci o vzdaní sa odmien:Známkou toho, že poslanci doprajú nielen sebe, ale aj mestskému kontrolórovi, je ochota pridať mu mesačne okolo 600 EUR. Či sú poslanci takí veľkorysí, alebo aj obozretní, ťažko povedať. Nejaké to trestné oznámenie nikomu nechýba, a tých 2.700 EUR nedávajú z vlastného. Celkom sluśný plat na Nové Zámky, čo poviete? Za to sa už dá garantovať pokoj zbraní. Tento kontrolór zaručene nič nezistí a veď o to predsa ide.

Hlasovanie o navýšení platu hlavného kontrolóra:Video z rozpravy o plate kontrolóra si môžete pozrieť tu...
 
S údivom sme sledovali aj vystúpenie JUDr.Valenta (video si pozrite tu...), poslanca a konateľa spol.Brantner, ktorý bez bázne a hany priznal, že vybavujú stavebné povolenie keď je dávno vykopané zaarmované a zabetónované. Veď čiernu stavbu vybielia, tak kde je problém?!

Naopak, JUDr. Valent zle znáša, že obyvatelia spísali petíciu proti budovaniu ďalšieho parkoviska namiesto zelene a ihriska na ich sídlisku. Akceptuje ich názor, len sa im povyhrážal, že Brantner zablokuje existujúce parkovisko rampou, aby obyvatelia z okolia neparkovali pri tržnici. To je veľmi divné, keďže tržnica okrem soboty doobeda parkovisko nevyužíva a navyše na katastrálnej mapke pri zmienenej ploche svieti nápis VEREJNÉ PARKOVISKO. Veru značná časť parkoviska okolo tržnice Brantneru vôbec nepatrí! JUDr. Valent zrejme podcenil fakt, že obyvatelia z uvedenej lokality patria do jeho volebného obvodu ale nie fanklubu, tak bude čo vysvetľovať, bude čo naprávať.

V závere odznelo aj niekoľko bombastických informácií, že sme potencionálne „Mesto kultúry 2019“ a že boli osadené prvé kryty na smetiaky. Z rozpočtovaných prostriedkov by sa malo dať zakryť 40 až 50 ostrovčekov so smetiakmi, zatiaľ to niekde viazne. Aspoň,takto to vidím ja
 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 21,697 MODIFIED: 2018.12.04 23:13:49.MD5: 9e9360fc5ac00f07cbbd76f98e8210ab STATUS: OK