Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  12-06-29   3,776  
0

Spolu s pozvánkou na utorňajšie zasadnutie mestského zastupiteľstva MsÚ zverejnil aj odpovede na interpelácie poslancov. V odpovedi Bertalanovi Bónovi (Most-Híd), ktorý sa zaujímal o stav bývalej Jazdiarne - národnej kultúrnej pamiatky - uviedli, že objekt pred rokmi oplotili a odvtedy monitorujú mestskou políciou. Netušia, prečo tam dnes žiadny plot nie je, ani nevedia kto a kedy  naplnil objekt  stovkami ton stavebného odpadu... Žeby existovala nejaká súvislosť medzi búraním "okolo stojacich objektov bývalej kasárne" a stavebnej sute v jazdiarni? A keddi önkormányzati ülés meghívójával együtt postázta a városi hivatal a képviselői interpellációkra adott válaszokat. Bóna Bertalan (Híd) képviselő kérdésére - amelyben a volt Lovarda műemlék épülete iránt érdeklődött - adott válaszban a városi hivatal elmondja, hogy évekkel ezelőtt körbekerítette a létesítményt és azóta a városi rendőrséggel biztosítja. Nem tudja, hogyan történt, hogy jelenleg nincs bekerítve.  Azt sem tudja, ki és mikor helyezett ell benne több száz tonna építési hulladékot... Lehet hogy összefüggés van a környező házak lebontása - amiről a levél említést tesz - és az épületben tárolt törmelék között?  

 


2012-06-30 19:40:13 Attila
Ja som túto zberbu skrachovaných lekárov a právnikov nevolil. Inak na margo atletiky, skúste robiť šport bez peňazí. Máte s tým nejaké skúsenosti, alebo sa stretávate so športom iba z televíznych prenosov?
2012-06-30 09:35:40 ALEX
Ja si myslím že nie primátorovi ale váženým poslancom.Čakám kedy odsúhlasia poslanci zmluvu medzi Atletickým klubom a Mestom ktorá bola prezentovaná na tejto stránke Atletickým klubom.Je to nehorázny návrh .Nech mesto dá do poriadku schátralé objekty z peňazí mesta a potom Atletický klub za 1 Eur si zoberie do prenájmu štadion aj so Šport hotelom od mesta na určitý počet rokov.Nestačí že bývalí Elektrosvit už raz previedol pozemky na Atletický klub čím sa stali jej majiteľmi ale teraz zas na cudzom pozemku nech mesto dá do poriadku schátralé budovy.Je to nehorázne.Takže nie len jazdiareň je tu ale aj iné aktivity nad ktorým sa človeku zastaví rozum .Toto nie primátor robí ale naši poslanci ktorých sme zvolili medzi inými aj Vy pán Attila.
2012-06-30 08:10:31 Attila
Za revitalizáciu jazdiarne zrejme nikto ešte neposunul do vrecka primátorovi žiadnu obálku, tak preto leží úhorom. V prípade Lidlu a chodníkov v meste to bolo zrejme inak.
 
 

The index.php: SIZE[b]: 26,710 MODIFIED: 2019.01.09 23:30:08.MD5: c4503a129be13fa5e595fa996dd7d9bd STATUS: FALSE  This window is : x