Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  13-11-06   2,801  
0

Až dnes sa nám dostal do schránky letáčik Slovenskej koalície, ktorý v posledných dňoch spôsobil nemalé pobavenie na sociálnych sietiach. Osem dokonale nevýrazných a nezapamätateľných kandidátov Slovenskej koalície celkom vážne straší svojich voličov maďarskou hrozbou. Stačí chvíľka nepozornosti a už tu agresívna menšina ovládne nepozornú väčšinu!  


Niekomu sa to zdá byť smiešne, ale možno len dobre poznajú svojich voličov. Možno niektorých vskutku unavujú nejaké reči, programy či odpočty. Koniec-koncov systém "berieme osem z ôsmych", ktorý po rozdelení okresu na dva volebné obvody funguje znamenite, sa aj nám javí ako oveľa lepší.

Pravda súčasní župní poslanci z osvedčenej (ako čítame) slovenskej koalície mohli stratiť slovko dve o veciach, ktoré (ne)urobili za 8 rokov:  Zdá sa, že prepískli príležitosť získať 80 miliónov Sk na rekonštrukciu elektrotechnickej priemyslovky, tiež sa zdá že presunuli celkom nezmyselne dve triedy z rovnakej školy na Obchodnú akadémiu do Šurian na veľkú radosť rodičov z celého NZ okresu. Ušetrili sa aj peniaze za nezrealizovaný presun mestskej knižnice do vlastných priestorov a rovnako ušetrili aj peniaze za kruhový objazd Považská-Šurianska...

Ani náznakom sa nepokúsili akokoľvek zlepśiť  veľmi slabú úroveň riadenia a koordinácie krajských kultúrnych a vzdelávacích inštitúcií. Idea, že skvalitňovanie školstva je najjednoduchśí spôsob ako prispieť k budúcej prosperite regiónu, sa zatiaľ žiaľ nepresadila, rovnako ani transparentné meranie kvality škôl či vytváranie rebríčkov pedagógov podľa názorov rodičov a žiakov. Fakultatívna výuky maďarčiny na stredných śkolách takisto nie je zatiaľ prioritou, zdá sa že nerozumieť jazyku, ktorým hovorí tretina obyvateľov je v Nových Zámkoch normálne... a vzhľadom na účinnosť podobných nesvedomitých letákových kampaní dokonca žiadúce.

Pôvodne sme chceli vytknúť aj absurdnú situáciu, keď sa na verejných počítačoch v novozámockej knižnici kúpených za európske peniaze nedá použiť maďarská abeceda, ale medzičasom nás pán župan osobne poučil, že je možné používať tzv. "klávesové skraky".
Ďakujeme, K CTRL+SHIFT+U 00F6 sz CTRL+SHIFT+U 00F6 nj  CTRL+SHIFT+U 00FC k (Köszönjük)2013-11-10 08:18:56 Attila
Nuž, dnes môžeme povedať, že strašili úspešne, lebo Nové Zámky ich všetkých poslali do Nitry.
Zrejme toto potrebuje naše mesto, túto peknú osmičku na čele so súdružkou inžinierkou, zopár lekárov a veterinára. O zdravie, dokonca ani našich zvierat, sa teda nemusíme báť. Aj elektrina bude.
2013-11-07 05:48:19 Attila
Ja len jedno nepochopím, ako sa môže taká uznávaná lekárska kapacita výborne fungujúcej kliniky ako Dr. Matuška natoľko znížiť, že kandiduje do politiky a ešte k tomu do takejto hnusnej zberby???
 
 

The index.php: SIZE[b]: 26,710 MODIFIED: 2019.01.09 23:30:08.MD5: c4503a129be13fa5e595fa996dd7d9bd STATUS: FALSE  This window is : x