Úvod / Nyitóoldal
   
 
Telek Lajos  15-12-23   1,949  
0
Rudolfa Hégera poznáme ako úspešného managera, riaditeľa umeleckej agentúry Music Art, ktorý začal svoju kariéru v dedinke z Pribeta a odtiaľ sa dostal až do hlavného mesta Slovenska.  


V Pribete ste boli konateľom športového areálu ako si spomínate na tieto roky, zostali vám tam ešte nejakí kamaráti alebo známi?
Je to už 27 rokov, predtým som bol v Modranoch vedúcim kultúrneho domu a potom jeden rok v Pribete kde boli položené základy mojej kultúrnej kariéry a kde som sa mohol zoznámiť s osobnosťami maďarského umeleckého života. Vtedy v športovom areáli v Pribete vystupovalo počas jedného roka asi 60 maďarských hviezd. Teším sa, že tieto začiatky úspešných sérii vytúpení sú spájané s mojim menom. Rád spomínam na moju rodnú dedinu a ešte stále mám veľké plány do budúcnosti.

Športový areál v Pribete je katastrofálnom stave myslíte, že vďaka vašej organizačnej aktivite, pomocou benefičných koncertov a verejných prác by sa dali získať prostriedky na opravu budovy?
Žiaľ odkedy som odtiaľ odišiel žiadna významnejšia akcia sa tam nekonala a za uplynulých 10 rokov areál schátral. Uznávam, že malá obec má iba obmedzené prostriedky, ktoré boli potrebné na iné veci a na športovú halu sa už nedostalo.
Ale športový areál treba dať do poriadku a figuruje to aj medzi mojimi plánmi. Obnovenie budovy a využívanie možností, ktoré budova ponúka.

Nedávno ste na Pribetských vianočných trhoch venovali 500 eur na obnoveniu kultúrneho domu, ale aj inými dobročinnými akciami ste vyvolali veľkú pozornosť. Napríklad v Dvoroch nad Žitavou ste pripravili v dome dôchodcov seniorom vianočný stromček.
Pri tejto akcii mi pomáhala speváčka Monika Rigó, s ktorou spolupracujeme už asi 12 rokov. V dome dôchodcov Haritas sme približne pre 100 seniorov pripravili vianočný stromček. Nakúpili sme salónky, vianočné ozdoby, anjelské vlasy (girlandy). Stromček bol hotový popoludní, zlatý a strieborný, keď sme zavesili poslednú ozdobu, tak sa babičky a deduškovia začali okolo stromčeka modliť. Medzi obyvateľmi je aj moja mamička, síce je už slabá a unavená ale inak sa má dobre. Úsmevy obyvateľov domova boli pre nás najkrajším poďakovaním, prajem im požehnané Vianoce 2015.

Vybudovali ste si veľmi úspešnú kariéru a vašou zásluhou sa na Slovensku uskutočnilo mnoho zaujímavých podujatí. Na ktoré z nich ste najviac hrdý?
Každé mnou zorganizované podujatie je jedna spomienka, jeden bod v mojom živote. Všetky som vykonával s rovnakým nadšením a myslím si že každé podujatie urobilo radosť aj obecenstvu. Momentálne som už 6 rokov výlučným Európskym managerom svetoznámeho ruského súboru Alexandrovci. Je to pre mňa veľká sláva ale aj zároveň aj veľká zodpovednosť. Vyžaduje si to dobré organizačné schopnosti a veľa pozornosti.
Za 6 rokov som pre nich zorganizoval 150 vystúpení, ktoré videlo v Európe približne 7000 tisíc divákov. Momentálne pracujem už na jednom turné na rok 2016 a v spolupráci so zahraničnými partnermi a managermi kapely pripravujeme nový program, ktorý sa bude úplne odlišovať od doterajších.

Oslava vašich 50. narodenín bola v kaštieli v Belej, pozvali ste priateľov a osobnosti, s ktorými už viac rokov spolupracujete?
Počet hostí bol obmedzený kapacitou inak by som ich pozval oveľa viac a som rád, že prišli všetci čo boli pozvaní.

Vianoce sú pred dverami aj nový rok sa blíži. O vás je známe ešte aj to, že v kuchyni ste ako doma a čitatelia týždenníka Vasárnap, ale aj niektorých slovenských časopisov majú možnosť zoznámiť sa s vašimi receptami. Dokonca ste nedávno vydali už štvrtú kuchársku knihu.
Varenie a pečenie je pre mňa relax. Okrem prípravy jedál venujem veľkú pozornosť aj prestieraniu, a pokúšam sa dosiahnuť najvyššiu úroveň. V týchto dňoch sa objavila na trhu kniha Vasárnap az asztalon - Nedeľa na Stole, ktorá obsahuje moje najlepšie recepty ilustrované profesionálnymi fotografiami. Vydalo ju vydavateľstvo Petit Press. Taktiež považujem za veľký úspech a uznanie, že najčítanejši slovenský týždenník Plus7 dni už rok uverejňuje každý medzi receptami aj moje recepty.

A ešte aký odkaz by ste chceli venovať čitateľom ?
Želám všetkým požehnané sviatky, veľa lásky, aby bol mier pochopenie a ľudskosť v ľuďoch bez ohľadu na národnosť a pôvod.
V roku 2016 v januári a vo februári plánujem navštíviť rôzne menšie obce v okolí Štúrova a tieto návštevy budú spojené s ochutnávkami mojich zákuskov. Záujemcov budem informovať na mojej facebookovej stránke.

Ďakujem za rozhovor.
Telek Lajos
Foto archiv Héger Rudolf
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,750 MODIFIED: 2019.02.16 18:57:17.MD5: 098e109679aaf1306302605624ab70f1 STATUS: OK  This window is : x