Úvod / Nyitóoldal
   
 
Eva Polerecká  16-10-13   2,528  
0
Zdá sa, že nielen nakupovanie projektov, štúdií a vizualizácií je v kurze. Či nám budú k niečomu ukáže až čas. Veľmi veľké stávky by som neuzatvárala na ich použiteľnosť v praxi, stačí si len spomenúť na onú parkovaciu štúdiu a jej podobné...  Je napríklad otázne, či je potrebné na rozbitú dlažbu a opadané kachličky z fasády Kina Mier objednávať projekt za 6.200 Eur, a či za tieto peniaze rovno neopraviť čo treba...  

Tiež sa mi nezdá, že je potrebné použiť 12.000 Eur na architektonickú štúdiu „Priblíženie histórie deťom hrou" keďže toto nie je cesta ako dosiahnuť deklarovaný cieľ - zvýšenie atraktivity pohraničnej oblasti - a po skúsenosti s Logportálom by bolo vskutku trestuhodné odčerpávať z fondu cezhraničnej spolupráce ďaľšie státisíce Eur na hlúposti. Keby napr. mesto vybudovalo celoročný stacionár pre bezdomovcov, pomohlo by svojim ľudom, ďalších by zamestnalo a ešte by zvýšilo atraktivitu pohraničnej oblasti - konkrétne železničnej stanice, na ktorej by zblúdilého turistu nevítali asociáli...
 
Ale ani právnych rád nikdy nie je dosť a tak sa natíska otázka za akým účelom míňa mesto naše  peniaze na externú právnickú firmu a to ešte z Nitry?
 


Kým platíme tisíce EUR za právne služby o ktorých nevieme nič, lebo mesto tvrdohlavo odmieta odpovedať na interpelácie poslancov v tejto veci, zatiaľ paralelne platí radnica aj niekoľko/dovolím si tvrdiť, že až tucet/ vyštudovaných právnikov! Zdá sa,že aj mestské podniky majú právny deficit !Stačí si nalistovať faktúry príspevkovej organizácie NOVOVITAL aby sme zistili, že tejto istej firme v Nitre ,len v tomto roku  NOVOVITAL zaplatil 3840 EUR/480 EUR mesačný paušál/ za bližšie nešpecifikované právne služby - viď tu.
 
Chápeme, že je potrebné ošetriť tak zložité transakcie, ako je nákup použitého inventára pre reštauráciu Panoráma - písali sme tu.
 
Avšak je naozaj obozretné platiť paušál 72 EUR na hodinu externému právnikovi do Nitry, keď ich len v zastupiteľstve máme  5 a možno by čo to zvládli urobiť pre mesto PRO BONO???
Len tak pre zaujímavosť som sa pokúsila nájsť zmluvu, objednávku či faktúru za externé právne služby za obdobie bývalého vedenia a výsledok môjho hľadania je 0/nula/,takže zrejme sme teraz vo veľmi zložitej situácii a platí ,čím viac hláv, tým menej kapusty. Už zostáva len dúfať, že si aj občania nezačnú hájiť svoje záujmy a svoje peniaze prostredníctvom právnikov, lebo to by tu mohlo byť naozaj veselo... aspoň takto to vidím ja.
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,750 MODIFIED: 2019.02.16 18:57:17.MD5: 098e109679aaf1306302605624ab70f1 STATUS: OK  This window is : x