Úvod / Nyitóoldal
   
 
Milan Kupecký  17-06-04   1,562  
0
Novozámocká Reginálna Poľnohospodárska a potravinárska komora na čele s jej predsedom Ing. Jánom Šimunekom, PhD. zorganizovala v rámci Medzinárodného dňa mlieka vo viacerých školách nášho okresu akciu, počas ktorej výrobné organizácie novozámocká pekáreň Juraj Oremus s. r. o. a spoločnosť Rajo a. s.  predstavili a ponúkli deťom mliečne a potravinárske výrobky.  


Reklamnými predmetmi, ako sú tričká, magnetky, perá, poháre na smoothie a plyšové kravičky, prispel Slovenský mliekarenský zväz. Počas dňa sa všetky deti prostredníctvom dokumentárneho filmu „Aká je pravda o mlieku“, dozvedeli veľa zaujímavých informácií o tejto, pre náš život, významnej tekutine. Akcia prebehla v základných školách Úľany nad Žitavou, Jasová, Mojzesovo-Černík a v materských školách Bánov a Úľany nad Žitavou. Pritom bolo takpovediac obdarovaných mliečnymi a pekárenskými výrobkami 540 detí, ktoré sa spolu s učiteľkami zapojili do akcie.

Pridala sa aj spoločnosť Poľnohospodár Nová Zámky a. s., ktorej riaditeľom je Ing. Marek Šimunek. Ako nás informovala riaditeľka Regionálnej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Ing. Jana Ostrožlíková, v podobných akciách budú príležitostne pokračovať, tak aby sa dostali  mliečne výrobky do podvedomia a na jedálny lístok najmä mladých ľudí, do školských lavíc, aby podobné akcie prispeli k racionálnemu stravovaniu a zdravému životnému štýlu.     
 
Deti Základnej školy Mojzesovo - Černík počas vyučovania boli obdarované mliečnymi a pekárenskými výrobkami
 
Deti Základnej školy Úľany nad Žitavou v školskom vestibule, kde sa im premietal film o význame mlieka
 
Deti Základnej školy Úľany nad Žitavou na školskom dvore, kde im po súťaži zameranej na otázky o mlieku, boli rozdané mliečne a pekárenské výrobky
 
Milan Kupecký, foto Miroslav Klobučník
 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 26,710 MODIFIED: 2019.01.09 23:30:08.MD5: c4503a129be13fa5e595fa996dd7d9bd STATUS: FALSE  This window is : x