Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  17-09-24   1,244  
0
V rámci kampane pred župnými voľbami kandidáti Klein a Belica 21. septembra zimprovizovali "1. Novozámocké obchodné fórum", na ktorom sa malo diskutovať o víziách hospodárskeho rozvoja mesta. Tému zvolili dobre, škoda že si na ňu nespomenuli skôr. Žiaľ Mestu sa až doposiaľ nepodarilo zostaviť žiadny program ani víziu regionálneho rozvoja a na túto oblasť zjavne neostáva síl ani času, ak pravda nezapočítame šikanovanie trhovníkov z okolitých dedín na mestskej tržnici. Na fórum organizátori neprišli so žiadnym materiálom a vízie, ak aj nejaké odzneli, by si čitatelia zrejme mali domyslieť na základe fotodokumentácie ktorú sme našli na stránkach Castrum Novum Online.  


Pozvánky boli distribuované v úzkom trhu a k vyššej účasti neprimäla ani módna prehliadka a kultúrny program. Medzi účastníkmi sme zhliadli aj niekoľko poslancov zastupiteľstva. Až doteraz ich vízie zväčša končili vo vlastných vreckách, ale veď nikdy nie je neskoro urobiť niečo aj pre svoje mesto...
28. septembra sa v Nových Zámkoch uskutoční i ďalšie podobné stretnutie, pravda s inými organizátormi a v solídnejšom rámci - zainteresovaní sa budú môcť stretnúť s riaditeľom výstavby fabriky Jaguar Land Rover v Nitre a prediskutovať potenciálne príležitsti aj s predstaviteľmi agentúry pre sprostredkovanie investícií SARIO. O podujatí Vás budeme informovať na týchto stránkach.

 
 

 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 21,984 MODIFIED: 2018.12.17 23:01:57.MD5: 4a266340698fa7a63e5bff0d8e03ca4d STATUS: OK