Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  17-10-24   536  
0
19. októbra 2017 sa stretli zástupcovia  obcí  úspešných  v  súťaži  Dedina  roka  2017  v
Oravskej  Polhore  (okres Námestovo) aby si z rúk šéfa envirorezortu Lászlóa Sólymosa prevzali ocenenia zo súťaže "Dedina roka 2017", ktorú vyhlásil rezort životného prostredia spolu so Slovenskou agentúrou životného prostredia, Spolkom pre obnovu dediny a Združením miest a obcí Slovenska.  


Súťaž, ktorá sa konala už po deviatykrát, mala tentokrát motto „myslieť dopredu”. Okrem Oravskej Polhory, ktorej udelila národná hodnotiaca komisia prestížny titul Dedina roka 2017 a ktorá získala právo v budúcom roku reprezentovať Slovenskú republiku v súťaži o 15. Európsku cenu obnovy dediny, si ocenenie prevzalo aj ďalších dvanásť obcí. Medzi nimi na 2. mieste obec Zemné z novozámockého okresu. Tretie miesto obsadila obec Blatnica (okres Martin).
 


V tomto ročníku súťaže bola udelená aj cena generálneho partnera COOP Jednota Slovensko, s. d., ktorú si prevzala obec Bátovce (okres Levice) za oživenie komunitného života obyvateľov dediny a snahu o rozvíjanie nových tradícií.

Ocenené obce získavajú, okrem vecných cien od vyhlasovateľov súťaže a spolupracujúcich organizácií,  aj  finančné  prostriedky  od  generálneho  partnera  súťaže  viazané  na  realizáciu projektu pre podporu rozvoja a obnovy obce.

V 9. ročníku sa do súťaže zapojilo 20 obcí, ktoré si zmerali sily v prezentácii v ýsledkov dosiahnutých  pri  ich  obnove  a  rozvoji.  Cieľom  súťaže  Dedina  roka  je  prezentácia  krás, jedinečnosti a úspechov vidieka, zvyšovanie povedomia občianskej spoločnosti o hodnote krajiny, originality a národnej hrdosti, ale aj zvyšovanie konkurencieschopnosti a prestíže slovenských obcí.
 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 21,984 MODIFIED: 2018.12.17 23:01:57.MD5: 4a266340698fa7a63e5bff0d8e03ca4d STATUS: OK