Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  18-02-28   1,998  
0
Poslanci si navzájom poprideľovali dotácie na r. 2018 - by mohla znieť hlavná správa z dnešného zastupiteľstva, keby táto inštitucionalizovaná forma korupcie nebola tak strašne skompromitovaná a jej aktéri takí opozeraní... V úvodných vystúpeniach občanov sa ale zjavila JUDr. Plháková, voľakedajšía poslankyňa NR SR a osvetlila poslancom podstatu sporu medzi Mestom a fy Teknoplast sro. (na zapožičaných mestských parcelách vybudovali parkovisko a neradi by ho vrátili zadarmo). Predseda majetkoprávnej komisie práve vysvetľoval, ako ho celá vec nezaujíma a preto odmietol dohodu, keď mu šarmantná právnička pripomenula, že v čase keď odkupovával stavebný pozemok za NULA Eur, javil viac záujmu o majetok mesta. JUDr. Schwarz si najprv myslel, že zle rozumel, po chvíli keď sa spamätal, vyjachtal niečo ako "dostali sme sa úplne inde a pani Plháková je úplne mimo".  

 

Podobne ako p. Schwarz boli na zastupiteľstve uzemnení i ďalší ľudia - p. posl. Malperová sa pustila do kritiky kolegov ktorí sa opäť neśtítili navrhnúť zrušenie poslaneckých odmien a robiť si kampaň a závidia jej trojeurové príplatky. Bola by toho narozprávala určite viac, len po otázke posl. Starzyka, či v Bytkomforte dostáva 3 alebo 600 Eur tetuška načisto stratila reč.

Podobne vehementne sa bol pustil do diskusie aj viceprimátor Štefánik, ktorý zasa spľasol keď mu posl. I. Katona pripomenul ako poberá 1.100 Eur za nič + plat ako navždy dočasný konateľ Bytkomfortu. K Bytkomfortu odzneli aj indície, že z neho chce menšinový vlastník utiecť, čomu sa - aj vzhľadom na osobu konateľa a ním zosnovanú habaďúru Castle Ring - nedivíme ani najmenej.

 Za povšimnutie stála prezentácia konzultačnej firmy CBRE (stavala OC Aquario, s čím sa z nejakého dôvodu nepochválila ), ktorá z poverenia p. Velčíka (fy VEGA Solution sro.)  ponúkla mestu, že odkúpi 40 hektárový priemyselný park pri Nesvadskej ceste s následným zriadením 1.000 pracovných miest, z ktorých 200 je už aj dohodnutých s nemenovanou kórejskou firmou. Pravda konať by bolo treba veľmi rýchlo. Keďže neodznela kúpna cena, predpokladáme, že ide o obmenu modelu získania mestských pozemkov á la Castle Ring. Je prinajmenšom čudné, ak chce niekto kúpiť pozemky, na ktorých môže postaviť priemyselný park aj zadarmo.


Zvláštne a pozitívne bolo, že sa na zastupiteľstve prvýkrát spomenul katastrofálny stav starej budovy gymnázia, v ktorej v mrazoch riadne mrazí. P. primátor pohotovo informoval, ako na VÚC riešil situáciu a tlačil na riaditeľa Holotu vyvinúť iniciatívu. Na otázku iného poslanca VÚC potom upresnil, že vlastne situáciu len chcel riešiť ale chýbala iniciatíva riaditeľa Holotu.


Podobné šašovské číslo potom primátor zopakoval pri interpelácii ohľadom havarijného stavu elektrického rozvodu na ZŠ Hradná. Najprv interpelujúceho poslanca poučil, že situáciu už vyriešil, aby v zápätí oznámil, že sa ešte len ide stretnúť s riaditeľkou.


A ešte raz, keď sa pochválil tým, ako si nechal od investora potvrdiť že na Vajanského ul. Kasíno nebude. A keďže predsa len bude, napísal list o tom, že s tým vôbec nesúhlasí. Žiaľ nikto sa ho na nič nepýtal, ani jeho súhlas na nič nepotrebuje.


Medzi dvomi šašovskými číslami si p. primátor našiel čas, aby poslal posl. G. Katonu do riti, keďže ten, hoci nikdy v živote nikde nebol, si dovolil spochybniť prácu viceprimátorov-verných pomocníkov. "Invektívy som pripravený použiť kedykoľvek,  verte mi, budete mať z toho radosť".  Veríme. A súčasne aj začíname chápať modus operandi nášho věhlasného tenora. Šašovina strieda šašovinu a niekedy uletí miliónik-dva akoby nedorozumením - viď nasposledy pozemky pod Castle Ring...

Ono keby sa 8-hodinové zastupiteľstvo zostrihalo na 20-minutový videoklip, vznikol by náramne veselý film, popučili by ste sa od smiechu... Á la Muchino.
 
 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 26,710 MODIFIED: 2019.01.09 23:30:08.MD5: c4503a129be13fa5e595fa996dd7d9bd STATUS: FALSE  This window is : x