Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  18-05-20   1,889  
0
V sobotu sa udialo slávnostné odovzdanie novej tržnice do prevádzky. Ostro sledovaná rekonštrukcia doznala teda zdarného konca. Nedomyslených vecí je však navidomoči priveľa a vedenie mesta si opäť pomohlo geniálnou improvizáciou - rovno ohlásilo plán 2. etapy rekonštrukcie. Plán, ktorý zrejme vznikol z piatka na sobotu, keď vysvitlo, že nové priestory sú akési pritesné. Mnoho stolov pôvodne vysťahovaných z areálu sa doňho späť už nepomestilo a neboli vrátené ani drevené stánky zo strany ulice.  


Napriek tomu vládla v sobotu sviatočná nálada, Novozámčania vedia oceniť nové veci, o to viac, že ich v posledných rokoch ba desaťročiach veľa nebolo. Menej spokojní než kupujúci boli samotní predajcovia. Sú značne natesnaní medzi stolmi a nie je už možné ani vykladať tovar na pulty priamo z áut ako doposiaľ.
Všimli sme si aj, že stan má zaujímavú akustiku - je tam pomerne hlučno, ako v úli.

Zrejme sa tak skoro nedozvieme čo sa skrýva pod plánovanou 2. etapou, v každom prípade rozumný gazda by sa mal snažil prevádzku rozširovať a nie zužovať, popri nákupnej zóne vytvoriť i relaxačnú, kde si ľudia môžu sadnúť k pečienke, ku káve alebo na kus reči v ne-krčmovom prostredí.

Predbežné hodnotenie: Ďalšia nevyužitá šanca.

 

  
Foto: watson.sk, novezamky.sk
 
 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,772 MODIFIED: 2019.03.18 22:36:08.MD5: 9143bc7787c4aadb915f47aa819d5381 STATUS: FALSE  This window is : x