Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  18-06-08   1,455  
0
Na neúnosné pomery okolo budovy bývalej SEŠ upozorňujeme roky a situácia sa tam v posledných mesiacoch ďalej a rapídne zhoršuje. Pred hlavným vchodom sa usalašili bezdomovci, sediac na schodoch víta každé ráno okoloidúcich zívajúca teta, patrične hrdá, že prespáva na kedysi tak nóbl mieste. Opustení ľudia a opustené budovy čo nikoho nezaujímajú, to je skutočná vizitka nášho mesta. Stav sa nezlepšil ani potom, ako sa pred rokom stal poslancom NSK aj primátor mesta a mal by mať teda o dôvod viac dbať o zverený majetok...  


O situáciu okolo budovy a zámery krajskej samosprávy, ktorej patrí, sme sa zaujímali v Nitre. Dozvedeli sme sa, že areál je naďalej v správe Spojenej školy na Komárňanskej ulici, ktorá ale budovy nevyužíva pre svoje účely.

Čo sa týka zámerov krajskej samosprávy, dozvedeli sme sa, že ÚNSK plánuje na  danom pozemku realizovať  projekt v oblasti sociálnych služieb podporovaný z fondov európskej únie. V uvedenom objekte pristúpi ÚNSK k búracím prácam jednopodlažného objektu a v súčasnosti pripravuje podklady k odstráneniu stavby. Zároveň hľadá využitie ostatných objektov v areáli. Ak ÚNSK nenájde vhodné využitie v dohľadnom čase, pristúpi k odpredaju časti areálu, ktorý nebude využívaný pre potreby projektu poskytovania sociálnych služieb.   

O tom, že bezdomovci prespávajú pred hlavným vchodom ÚNSK nevedelo a sľúbilo v najbližších dňoch zriadiť nápravu.  O postupnom rozkrádaní oplotenia zo strany ulice ÚNSK takisto nevedelo, a takisto sľúbilo zasiahnuť v najbližších dňoch.
 
Na našu otázku o aktivitách poslancov Zastupiteľstva NSK za obvod Nové Zámky sme sa dozvedeli, že v minulosti apelovali za vyriešenie tejto situácie a plány uvedené vyššie sú z časti aj výsledkom ich snaženia.

Nuž toľko z odpovedí NSK, z ktorých vyplýva, že sa niečo pod povrchom varí, a chystaný predaj pozemku na takom zaujímavom mieste zrejme podnecuje fantáziu niektorých zainteresovaných v pozadí. Nie je vylúčené, že aj absentujúca minimálna starostlivosť o areál, tolerovanie bezdomovcov, a rozkrádanie oplotenia je súčasťou kalkulu a prípravy predaja v rámci taktiky "čím horšie, tým lacnejšie".

Aj preto by bolo dobré, keby poslanci našeho zastupiteľstva jasne artikulovali záujem mesta zabrániť predaju areálu a našli preň rozumné využitie - napr. na verejné športové ihrisko a parkoviská, ktoré práve v tejto lokalite chýbajú najviac.
 

 

 

 

 
Písali sme tiež:
 
2017-10-30   Pred voľbami do VÚC: kto čuší, tomu kvapká...
2016-09-25   "Bankrot sa nekoná." Naozaj nie?

 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,772 MODIFIED: 2019.03.18 22:36:08.MD5: 9143bc7787c4aadb915f47aa819d5381 STATUS: FALSE  This window is : x