Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  18-06-27   1,812  
0
Na dnešnom zastupiteľstve to miestami vrelo, ale primátor mocným tenorom dokázal umlčať poslancov keď bolo treba. Niektorí mlčali aj bez vyzvania. Napríklad pri prerokovávaní situácie zadlženého a škandálmi otriasaného futbalového klubu nebolo tej sily, ktorá by prinútila členov správnej rady klubu - posl. Valenta a Nagya - vyjadriť sa. Aj tu vzal na seba bremeno zodpovednosti primátor, tiež člen správnej rady klubu, a vyjadril sa jasne, že  všeličo počul ale nič nebude vedieť naisto až do konca júna, keď si to prečíta v daňovom priznaní klubu. Aby to nikto ďalej nepitval, posl. Bohátová expresne navrhla ukončiť rozpravu, čo sa aj stalo.  


JUDr. Valent teda ako správca futbalového klubu nevystúpil, ale ako správca trhoviska - konateľ a primátorov nominant v mestskej sro-čke Brantner už toľko šťastia nemal.
 
Na vlne všeobecného rozhorčenia nad novou tržnicou ho obstojne prefackali vlastní i opoziční kolegovia a doktor práv len opakoval dookola ako veľmi ho mrzí že nikto nechce oceniť túto skvelú vec za státisíce Eur ktorú Brantner vo svojej veľkorysosti vôbec nemieni nechať zaplatiť trhovníkmi. Až z Francúzska viezli špeciálnu pogumovanú textíliu, aby prepúšťala svetlo. Natriasali ju a naťahovali o 2 x 1,5 cm aby správne sadla a už z nej nekvapkalo trhovníkom na hlavy. Najviac ho mrzí, že sa mu nikto ani nepoďakoval. (A to ešte nedopadol najhoršie, dodajme,  - ten predchádzajúci primátor sa mu odvďačil za jeho obetavú prácu v inej mestskej akciovke, ktorú v dobrej viere rozpredal, trestným oznámením...)

Fámy o zvyšovaní cien, kvôli ktorým predajcovia spisujú petíciu sú nedorozumením, v skutočnosti sa ceny zvýšili iba symbolicky. Posúďte sami: "Kým poplatok za deň stál doteraz 3,52 Eur, od júna je to 4,20 Eur. Trhový stôl sa dal doteraz predplatiť na rok za 243,93, odteraz bude stáť 293,56 Eur. Vari je 70 centov na deň, alebo 50 Eur na rok veľké zvýšenie?!" pýtal sa doktor práv.

Nuž nebolo by to naozaj veľa, keby sa p. doktor neuchýlil k drobnej ľsti. V skutočnosti boli totiž ceny v prípade predajcov zeleniny (a tých je prevažná väčšina) výrazne nižšie ako tie, čo on uvádza. Navyše, "aby sa nešpekulovalo" Brantner zrušil možnosť prenajať si pol stola a zrušil aj možnosť polročného predplatného - pre preajcov sezónneho tovaru pochopiteľne výhodnejšieho.
 
Pro memoria - takto vyzeral doterajší cenník:

 
A takto vyzerá ten nový:

 
Cenník sa vskutku veľmi zjednodušil, a ľudia predsa frflú, bojkotujú tržnicu a spisujú petície. No rozumiete tomu?!Na otváraní novej tržnice vládla dobrá nálada. Stupňujúca sa nevôľa Novozámčanov nad spackanou rekonštrukciou môže vyjsť aktérov - vzhľadom na blížiace sa voľby a nekončiace sa problémy - poriadne draho.
 
 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,750 MODIFIED: 2019.02.16 18:57:17.MD5: 098e109679aaf1306302605624ab70f1 STATUS: OK  This window is : x