Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  18-07-01   1,374  
0
Ak ste si poniektorí v piatok všimli zaslzeného starého Nesvadčana na novozámockom trhovisku, tak ste boli svedkom maličkej tragédie akoby vystrihnutej z Puškinových poviedok. Nič prevratné sa nestalo, len si 70 ročný dedko dlhé roky dochádzajúci na tržnicu uvedomil, že dnes neprinesie domov ani tých 10 Eur, čo v utorok. Lebo papriku už predávajú pri každom druhom stole, vyrovná sa tej, čo v pote tváre dopestoval vo svojej záhradke, a jeho navyše znova nekompromisne obtiahli za prenájom celého stola o 4.20 Eur, čiže 126 korún ako si to prepočítava zo zvyku... Aj stará známa, ktorá trhovisko desaťročie spravovala sa s ním rozlúčila, vraj končí. Lebo na tieto nové móresy ona už nemá nervy. Pritom celé zdražovanie malo akoby pomôcť lepšie zaplatiť zamestnancov. Ďakuje veľmi pekne, radšej skončí.  

Poďakovať by sa chceli aj mnohí ďalší, ale nateraz nemali príležitosť - ani p. primátor, ani jeho nominant z fy Brantner sa na tržnici neukázali od jej odovzdania. Pritom p. primátor tu býval predtým častým hosťom, rád sa vyhrieval v lúčoch slnka i radosti, ktorou celebritu svetových operných scén prostí dedinskí predavači vítali.

Najbližšie stretnutie, ak sa im vôbec ukáže na oči, nebude radostné. Od neho väčšmi sú nahnenvaní už iba na konateľa fy Brantner, ktorý rekonštrukciu tržnice riadil a teraz ju obhajuje pomerne nešťastne. Na poslednom zastupiteľstve JUDr. Valent napríklad argumentoval nepravdami, a keďže záznam bol vďaka známej aktivistke prakticky okamžite zverejnený na facebooku, trhovníci ho expresne odhalili. Po celý čas provizórnej prevádzky v náhradných priestoroch predsa riadne platili za prenájom stolov, tak prečo tvrdil doktor Valent opak?!

A ako na zastupiteľstve obhajoval "nepatrné" zvýšenie cien, to tiež dvíhalo žlč. Z neznalosti či pochabosti totiž ako "pôvodné ceny" uvádzal ceny pre predajcov kvetov, hoci cca 90% ľudí na tržnici predáva zeleninu a ovocie. V ich prípade boli pôvodné ceny podstatne nižšie a pre nich je zdražovanie podstatné.

Okrem dedka spomínaného v úvode bola veľmi mĺkva zamyslená aj ďalšia staršia pani, ktorá na bicykli vo vedierku priniesla 5-6 kytičiek kvietkov natrhaných v záhradke a v menšom vedierku kôpor uviazaný do kytičiek. Aj v jej prípade polovicu tržby zhltne Brantner, ktorý považuje prenájom polky trhového miesta za špekuláciu...

Veru bude nad čím pouvažovať, špekulácie tu už zjavne prekročili únosnú mieru...
 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 26,710 MODIFIED: 2019.01.09 23:30:08.MD5: c4503a129be13fa5e595fa996dd7d9bd STATUS: FALSE  This window is : x