Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  18-10-21   1,703  
0
To čo sa nám javilo ako dobrý nápad, nakoniec vypálilo celkom opačne: "Toto ma dnes pobavilo. Transparency international uverejnilo rebríček transparentnosti 100 samospráv v SR. Nové Zámky za posledné 4 roky postúpili z 88 na 24 miesto. Hovorím si, tak fajn, tu aj veční kritici musia uznať, že super. A čo urobia oni ? Zoberú tabuľku transparency a prepíšu ju. Odrazilo dekel na Mars. Toto ani Kim Čong-Un nerobí" odkázal nám ved. majetkovoprávneho odboru MsÚ...  


Nuž teraz už vieme, že sme mali ponechať maximálne počty bodov v kategórii "Informácie o platoch poslancov" nehľadiac na trestné oznámenie podané za ich zverejnenie.

Rovnako sme mali akceptovať fotečku so šanonmi na polici v odpovedi na infožiadosť o dotáciách.


A nepozastavovať nad takou prkotinou, ako je vylúčenie verejnosti zo zasadaní zastupiteľstva.
Mali sme to urobiť ako v Severnej Kórei a nie tak, ako sa to ani v Severnej Kórei nerobí....

 


Takto sa nám podarilo pošramotiť si renomé a ešte aj pobaviť JUDr. Gabriela Závodského.

Na druhej strane sa musíme recipročne priznať, že aj on nás pobavil. A to svojou rigoróznou prácou "Územná samospráva v ústavnom systéme SR", ktorú v októbri 2017 obhájil na Paneurópskej univerzite v Bratislave.

Očakávali by sme, že napíše sviežu prácu na o niektorej z novátorských metód používaných v našom meste. Niečo o teórii zmluvných pokút na eliminovanie nesprávnych uchádzačov vo verejných súťažiach, alebo  o osobitnom zreteli v biznise so širšou rodinou funkcionárov mesta. Prípadne niečo o severokórejskom modeli samosprávnej demokracie.

Miesto toho si budúci JUDr. pripravil otázky typu "Ste spokojný s fungovaním samosprávy vo vašej obci?", rozoslal ich 120 obciam a odpovede vyhodnotil v tabuľke.

V úvode sformuloval hypotézu, že väčšina respondentov NIE JE spokojná s fungovaním a činnosťou mestských a obecných zastupiteľstiev. (str.43)

A hádajte, čo ukázala analýza? Že je to presne NAOPAK! Že väčšina je skôr spokojná než nespokojná! Hľa, aké šokujúce prekvapenia nám dokáže pripraviť právna veda! Výsledky sú oveľa lepšie, než by sa mohlo zdať čítajúc články negativistických aktivistov na  ohováračských weboch... Tak je to!

Ale keby to bolo náhodou predsa len inak a p. doktor by vinou ohováračských webov napr. už od decembra zostal bez práce, nech nezúfa. Môže sa inšpirovať príkladom p. poslankyne Bohátovej, ktorá dobre využila čas strávený v evidencii nezamestnaných a napísala dizertačnú prácu na obhájenie titulu doktor filozofie (písali sme tu...). A to bude opäť dobrá šanca napísať niečo o inováciách za Kleinovej éry v Nových Zámkoch...

Prácu "Územná samospráva v ústavnom systéme SR" si môžete prečítať tu...
 
 

The index.php: SIZE[b]: 26,710 MODIFIED: 2019.01.09 23:30:08.MD5: c4503a129be13fa5e595fa996dd7d9bd STATUS: FALSE  This window is : x