Úvod / Nyitóoldal
   
 
Eva Polerecká  18-12-28   1,733  
0
O prvom - ustanovujúcom - zastupiteľstve sa toho už popísalo dosť. Avšak až teraz prišiel čas dať za ním bodku. Jediné uznesenie, ktoré primátor nepodpísal, je to o znížení platu kontrolóra z 2.778 EUR na 2.137 EUR. Asi sa domnieva, že najlepší kontrolór je taký, ktorý čuší. Na podporu primátorových zámerov je potrebných 13 hlasov (presne takú podporu v súčasnosti má), na prelomenie jeho veta 15  hlasov. To sú zrejme mantinely, v ktorých sa bude v nasledujúcom období hrať. Nepodpísaných uznesení bude pribúdať v miere, ako sa bude topiť "šťastná 13-ka".  


Trvácnosť primátorovej "13-ky" je veľkou otázkou, šťastlivcov čakajú ešte nejaké fleky v mestských podnikoch a potom už len červenanie sa na zastupiteľstvách.

Nás ostatných čakajú časy nekontrolovaného šafárenia (poistené kontrolórom-nekontrolórom) a rôznych realitných avantúr. Tá prvá práve začala a obyvatelia Lastovičej a Letomostia sa už mobilizujú proti zabetónovaniu školského ihriska pod ich oknami garážami. Môžeme sa tešiť aj na digitálne tabule na zastávkach MHD - žiaľ, zatiaľ radnicu nič múdrejšie na riešenie neúnosnej dopravnej a parkovacej situácie nenapadlo...

Pribudnú aj nové bufety na kúpalisku a ďalšie nové kryty na staré kontajnery. Medzitým poberieme nejaké úvery, aby bolo tieto "rozvojové investície" z čoho financovať (lebo keď už míňame na hlúposti, tak aspoň na účet našich detí) a čo-to popredáme aj zo spoločného majetku, o ktorý sa beztak nestaráme.

Dúfame, že p. kontrolór je spokojný a že p. primátor na nikoho zo "svojich ľudí" nezabudol, aj keď zrejme nie všetci nájdu pod jedličkou novučičké SuperB ako p. riaditeľ kúpaliska.

Kým sa jedni budú tešiť z novoročných odmien tí druhí budú pracovať, organizovať petície, zbierať odpadky a bicyklovať sa na čerstvom vzduchu. A nemusíte byť prorokom, aby ste uhádli, ktorým z tých dvoch patrí budúcnosť.

Čas pracuje pre nás - zaprajme si teda krásny Nový rok 2019!
 

Prvé z nepodpísaných uznesení v novom volebnom cykle. Nepodpísané uznesenia budú pribúdať v miere, ako sa bude topiť "primátorova 13-ka"

 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,787 MODIFIED: 2019.03.31 00:07:53.MD5: a650b108a1ba92dbbd18e8f44ecd3ee4 STATUS: OK  This window is : x