Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  19-04-15   1,145  
0
Rozumný gazda by nenapínal strunku, ktorá i bez toho môže kedykoľvek prasknúť. Primátor zvoláva zastupiteľstvo na štvrtok 18. apríla na 9:00, to jest na termín, keď bude väčšina občanov, podpísaných pod petíciou odmietajúcou stacionár pre bezdomovcov na Bratislavskej ceste, v práci. Napriek tomu že na žiadosti o zvolanie schôdze bolo výslovne uvedené, že termín je potrebné konzultovať s členmi petičného výboru zastupujúcimi 2.600 občanov, nikto si nedal námahu ich kontaktovať ani informovať.  


O schôdzi sa dozvedeli od poslancov a už lepia pozvánky na vchody panelákov, neplánovane si berú dovolenky, kupujú píšťalky a horúčkovito sa organizujú. Ide o veľa, o kľud a pohodu, o právo žiť v prostredí nezamorenom asociálmi.

Čo by ich asi čakalo ilustruje video, zachytávajúce  dnešnú scénku pred železničnou stanicou:
 


Veríme, že na poslednú chvíľu si O. Klein uvedomí, že je pre všetkých lepšie, ak sa ospravedlní, vinu zvalí na niekoho iného - napr. na Európsku úniu - a sľúbi, že stacionár na Bratislavskej ceste nebude. Všetky iné varianty môžu skončiť nepredvídateľne.

Komplikácie môže spôsobiť aj fakt, že zastupiteľstvo sa ešte z čias Ing. Pischingera schádza v miniatúrnej miestnostičke, čo je v priamom rozpore so zákonom o obecnom zriadení určujúcom, že zastupiteľstvá sú verejné...

Rozumný gazda by nenapínal strunku...

 
 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,787 MODIFIED: 2019.03.31 00:07:53.MD5: a650b108a1ba92dbbd18e8f44ecd3ee4 STATUS: OK  This window is : x