Úvod / Nyitóoldal
   
 
ukrajina.jpg  19-05-28   898  
0
Sociálny výťah (lift) je pojem používaný hlavne v ruskojazyčnom prostredí. Odvodzujú ho od teórie sociálnej stratifikácie rozpracovanej americkým ruským sociológom Pitirimom Sorokinom (1889-1968) a vysvetľuje faktory, ktoré môžu zvýšiť sociálny status jednotlivca, alebo skupiny v spoločnosti. Projekt Sociálny lift tímu Zelenského bol ohlásený na konferencii iForum minulý týždeň a spustený do prevádzky dnes. Je to webový portál na adrese https://lift.net.ua, ktorý má sprostredkovávať kontakt inovátorov a aktivistov so štábom novozvoleného prezidenta.  


Cez túto stránku sa budú vyberať kandidáti prezidenstskej strany "Služobník národa" do predčasných parlamentných volieb, ktoré sa uskutočnia už v júli - nový prezident rozpustil parlament priamo v rámci inauguračnej reči 20. mája.


Stránka vyzýva každého, kto má nápad, alebo inováciu, aby sa prihlásil a prispel k ekonomickému, sociálnemu a kaltúrnemu rozvoju krajiny.  Cez stránku sa zbierajú tieź nápady a budú hľadať vhodní ľudia na uvoľnené miesta v štátnej správe, keďže dôkladný audit úradníkov je jedným z hlavných predvolebných sľubov Zelenského.

 Na Watson.sk budeme venovať zvýśenú pozornosť dianiu na Ukrajine, keďže práve v tejto susednej krajine nachádzajúcej sa v hlbokej ekonomickej a sociálnej kríze začínajú sociálne inovácie, ktoré môžu mať na náš región oveľa väčší vplyv než dianie na západnom Balkáne, kam slovenská diplomacia tradične hľadí. Ostatne náš záujem o Ukrajinu nie je nového dáta - pozrite si článok z roku 2014.

 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,589 MODIFIED: 2020.04.01 23:35:43.MD5: e11ca0decc8128949810a978f47debcd STATUS: FALSE  This window is : x