Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  19-07-08   1,823  
0
Pred niekoľkými dňami sme priniesli správu o tom, že na novovytvorené miesto vedúcej odboru kultúry MsÚ bola bez výberového konania vymenovaná Mgr. Katarína Hozlárová, dcéra poslankyne Hozlárovej. O ničom podobnom ani v náznakoch neinformovala radnica, ani nikto iný. Teraz vysvitlo, že ani my sme neodhadli celú hĺbku fígľa - v skutočnosti bola do funkcie vymenová samotná pani poslankyňa - zhodou okolností - tiež Katarína Hozlárová.  


Neprotestovala však ona, ale p. dcéra. Reakciu novozámockej tváre hnutia Za slušné Slovensko uvádzame v plnom znení:

Priatelia, som pripravená niesť zodpovednosť za svoje činy a rozhodnutia. Keď sa šíria nepravdy, musím sa ozvať a konať. Ani nie kvôli mojej povesti, ale najmä pre úctu a lásku k pravde. Mám naozaj rada Nové Zámky. Chcem pracovať na ich zveľaďovaní. Robím všetko čo môžem a viem. (Novozámocké farské hudobné leto začína už 13.7.!) Mnohí z vás (mi) pomáhate, ste aktívni a viete, že to nie vždy jednoduché. Ja ale viem, že je to tak správne.  Okrem (žiaľ už) bežného internetového hejtu, nedôvery politikov a zastrašovania som denne svedkom vlastnej nedokonalosti, neschopnosti, alebo únavy... neprestávam. Pokračujem a budem robiť ešte viac. Nahlasovanie "alternatívnych správ" na sociálnych sieťach sa už stalo mojím hobby. V tomto prípade Vám potrebujem odkomunikovať fakty, ktoré neboli v tejto klamlivej správe uvedené pravdivo:
- Výberové konanie prebehlo. Vyhrala ho Mgr. Katarína Hozlárová - moja maminka.
- Nemám titul Mgr.
- Moja maminka nie je tvárou iniciatívy Za slušné Slovensko.
- Nepracujem na Mestskom úrade.
Veľmi si vážim prácu každého, kto robí dobro. Najmä tých, čo to robia nezištne. Ďakujem za odvahu všetkým vám... Najviac ďakujem za výchovu, pomoc a inšpiráciu Mgr. Katarína Hozlárová.


Chýba nám už len logický záver - Ja nie som moja maminka.

Ale aj bez toho je celkom jasné, že sme zlyhali na celej čiare. Ak sa v kratučkej správe dokážeme pomýliť hneď štyrikrát, tak si naozaj nemôžeme pretendovať na nejakú dôveryhodnosť...

Ako sme si len mohli myslieť, že neprebehlo výberové konanie, keď prebehlo?! Až 6 pracovných dní viselo oznámenie o výberovom konaní na verejnej tabuli mesta - bolo vyvesené 6. júna (vo švrtok) s termínom do 17. júna (pondelok). Ak si ho vtedy niekto nevšimol, ten ho už dnes nedohľadá - ale kto za to môže?

Evidentne nám nestačila obrazotvornosť, keď sme sa domnievali, že poslankyňa sa nemôže zamestnať na mestskom úrade, keď to zakazuje  § 11 ods. 2 zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení podľa ktorého je funkcia poslanca nezlučiteľná s funkciou zamestnanca obce, v ktorej bol zvolený.

A ešte ako môže! Akurát jej zanikne mandát. Takpovediac po vzájomnej obchodnej dohode... Zobchodovať mandát - na tom predsa nie je nič zlé ?!

Nuž viditeľne vôbec ničomu nerozumieme. Očakávali by sme, že kto sa ozýva keď sa šíria nepravdy, o to viac bude šíriť pravdu... Ale aj to len ukazuje, ako sme vedľa. Skrátka nevieme ako to je, ani kto je kto a neveríme už ani slovo žiadnej Kataríne Hozlárovej.

Neostáva než aby nastúpil princ s popoluškinou črievičkou... Ktorá si ju obuje, tá je pravá!
 


Ak sa v kratučkej správe dokážeme pomýliť hneď štyrikrát, tak si naozaj nemôžeme pretendovať na nejakú dôveryhodnosť...  Iba ak by nás niekto úmyselne rozohrával...
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,589 MODIFIED: 2020.04.01 23:35:43.MD5: e11ca0decc8128949810a978f47debcd STATUS: FALSE  This window is : x