Úvod / Nyitóoldal
   
 
Eva Polerecká  19-07-30   1,559  
0
Tunelovanie mestského rozpočtu prostredníctvom NZTV je novozámocká tradícia. V Pischingerovskej ére sa mestské médiá financovali predajom nehnuteľností Novocentra a Kleinovské vedenie by aj chcelo predávať ďalej, len už nemá čo. Posledný kúsok bývalého areálu kasární - prístupovú cestu k Jazdiarni - predali hneď dvakrát, ale ani to nestačilo. Ostáva teda mestský rozpočet. Na poslednej finančnej komisii si NZTV pýtalo ďalšie peniaze. Rozpočet 190 tisíc Eur vraj nestačí, lebo na zastupiteľstvách veľa hovoríme a minúta prenosu stojí 6 Eur. Na otázku prečo tak veľa, prišla odpoveď, že to je taká zmluva. Kto a kedy ju uzavrel si už nikto nepamätá. Podľa poslanca Töröka existuje dobré riešenie - menej hovoriť.  


NZTV je vskutku ideálne médium. Keď je potrebné, p.primátor nechá vypnúť priamy prenos (písali sme tu...) Inokedy ho použije na očierňovanie opozičných poslancov (písali sme tu...)

A kým za Pischingera nás stálo NZTV a Castrum Novum za volebné obdobie astronomických 30 miliónov korún tak za primátora Kleina, ktorý šetrí aj na kancelárskom papieri, nás stojí už 1 milión EUR...Cítite ten rozdiel?

Ako je však možné, že v iných mestách médiá nežmýkajú mestskú kasu takým nehoráznym spôsobom?
Ako môžu v takej  takej Trnave, krajskom meste so 65 tisíc obyvateľmi, si vystačiť so 127 tisíc eurami na TV a 26 tisíc eurami na mestské noviny? Alebo v Hlohovci mať 80 tisícový rozpočet na Hlohoveckú TV a 16 tisícový  na časopis?

Možno existuje aj iný spôsob, ako ušetriť, než ten, čo navrhuje kolega poslanec Török? Možno by sa p. poslanec mohol ísť pozrieť, ako to riešia v Nitre, kde dokážali nájsť jednoduché a lacné  riešenie s jednorázovými nákladmi 13.783 Eur? Čo poviete? Článok tu...

O tom, koľko ľudí sleduje vysielanie NZTV a číta Castrum Novum presné informácie nemáme, avšak vieme, že na noviny zadarmo a TV zadarmo každý občan (vrátane novorodencov) prispeje ročne 6,50 Eur.

Predbežne si odporúčanie p.Töröka  neosvojíme. Časy, keď sa hovorilo menej resp. vôbec nie, už máme za sebou. Kvôli nehovoreniu (a v neposlednom rade aj zásluhou p. Töröka)  tu dnes máme zdevastovaný Zúgov, rozpredané Kasárne, sprivatizované zelené plochy, Jazdiareň bez vlastnej prístupovej cesty, extra predražený Brantner a mnoho iných káuz a kauzičiek... Budeme hovoriť kým to bude potrebné, lebo práve to je cesta, aby sme normalizovali pomery v meste a zbavili sa zlých tradícií včítane ich nositeľov...
 

Návrh na zmenu rozpočtu - z cudzieho krv netečie...


V Trnave to ide aj lacnejšie...
 
 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,589 MODIFIED: 2020.04.01 23:35:43.MD5: e11ca0decc8128949810a978f47debcd STATUS: FALSE  This window is : x