Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  19-11-04   656  
0
Regionálne médiá informovali o odhalení pamätníka majorovi Jiřímu Jelínkovi, ktorý zahynul v roku 1919 v Nových Zámkoch v čase ústupových bojov po neúspešnej intervencii čsl. vojska proti maďarskej republike rád. Súčasníkom (ktorí slávnosť ignorovali) i budúcim generáciám (ktoré ostanú azda podobných psychedelických predstavení ušetrení) vydali svedectvo o dobe a jej aktéroch, o novinách a ich redaktoroch, o krádežiach a ich prekrývaní skulptúrami. Azda to bolo naposledy a starší súdruh so súdružkou - po Cyrilometodovi, legionárskej tabuli, legionárskom súsoší a legionárskej buste - už nedostanú ďalšiu príležitosť potešiť milým pamätníčkom... Milé budúce generácie, takto sme si tu žili v piatom roku Kleiniády, v čase, keď sme prerazili dno.  
Viceprimátor Štefánik v aleji okupačných pamätníkov éry O. Kleina na novozámockom cintoríne reční počas  odhalenia pomníka J. Jelínkovi. Lumpenštát založený v r. 1918 uplácal skupiny svojich obyvateľov majetkom ulúpenými iným skupinám obyvateľov tak úspešne, že sa ním mnohí inšpirujú dodnes. L. Štefánik, v októbri 2015 dočasne vymenovanovaný za konateľa mestskej firmy s utajovaným 7-tisícovým platom a nepriznaným exkluzívnym bytom kúpeným od spriazneného developera, bol vskutku tým správnym inštalatérom legionárskej busty.

Regionálne médiá žiaľ neprekvapili.
 


Fotoreportáž: Castrum Novum Online
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,591 MODIFIED: 2020.06.02 00:09:45.MD5: c6ad8206bdc603ae024c3c247da15b9c STATUS: FALSE  This window is : x