Úvod / Nyitóoldal
   
 
Eva Polerecká  20-02-07   2,180  
0
Ešte v marci 2019 Atletický klub požiadal Mesto o usporiadanie vlastníckych vzťahov v športovom areáli na Sihoti. Zámerom bolo odovzdať všetok nehnuteľný  majetok vrátene Športhotela mestu, pretože podľa ich slov sa klub už nedokázal  postarať o prevádzkovanie, obnovu a rekonštrukciu budov. A pri uchádzaní sa o granty Ministerstva školstva alebo Európskej Únie, boli vysporiadané vlastnícke pomery prvou z podmienok.  

4. septembra 2019 zastupiteľstvo prerokovalo žiadosť a prijalo uznesenie o prijatí daru. Odznelo tiež, že z daru je ZATIAĽ vyňatý Športhotel, lebo na ňom viazne ťarcha od Unicredit banky vo výške 28 tisíc Eur. O ďalšom osude Športhotelu sa vraj bude ešte diskutovať. V uznesení o prijatí daru, ktorý odhlasovalo 25 poslancov, bol  však zahrnutý aj Športhotel - tak to už pri Kleinovských 14-hodinových rokovacích maratónoch býva - vznikajú chybičky a to občas i neplánované...

Záznam si môžete pozrieť od časovej značky 16:29 min tu:Sľúbená diskusia o prevzatí hotela a vyrovnaní dlhu sa však už nikdy neuskutočila. Na radnici zrejme prevážili iné kombinácie a v ponuke jednej z novozámockých realitiek sme zaregistrovali inzerát, kde Atletický klub ponúkal Športhotel na predaj za 128 tisíc Eur.Na tento fakt sme Mesto upozornili v infožiadosti, na ktorú sme 8. novembra 2019 dostali nasledovnú odpoveď:

Neskôr sa v inzeráte objavila ešte oveľa výhodnejšia cena - 38 tisíc Eur. A práve za túto cenu objekt naśiel svojho kupca. Podľa našich informácií ide o súkromnú spoločnosť zo Šurian, ktorá za cenu garzónky kúpila celý hotel. Budovu v ktorej mohli mať po rekonštrukcii za pár desiatok tisíc svoje zázemie atléti aj futbalisti, ktorá mohla ešte dlhé roky slúžiť športujúcim deťom a mládeži.
 
Onú darovaciu zmluvu, o ktorej zastupiteľstvo v septembri hlasovalo, Mesto s Atletickým klubom dodnes nepodpísalo. Vlastne nás vôbec nazaujíma, ako to so športovým areálom dopadne. Aký osud očakáva atlétov, ktorí medzičasom získali príspevok  400 tisíc EUR na rekonštrukciu bežeckej dráhy, na ktorú im zo spoločnej kasičky prispejeme 267 tisíc EUR!

Budú sa zrejme tiesniť v šiestich unimobunkách, ktoré sme kúpili  za 100 tisíc EUR futbalistom, kým hotel na Sihoti obsadia robotníci z tretích krajín pracujúci v okolitých mestách, lebo práve ich ubytovanie je strategickou prioritou Nových Zámkov.

V našom meste prijaté uznesenie MsZ ani v najmenšom nezaväzuje primátora k podpisu zmluvy - s podpisom môže ľubovoľne dlho otálať. Rovnako aj s rekonštrukciou športovísk a vytváraním vhodných podmienok na športovanie v našom meste.

Veľmi nám chýbala intervencia p. poslanca Borbélya, ktorý bol nedávno taký agilný ohľadom veľkolepej rekonštrukcie Sihoti (písali sme tu...). Robotnícka ubytovňa pre cudzincov v strede zamýšľaného areálu nemusí celkom ladiť so smelými plánmi...

Nevieme čo konkrétne dojednával  p.primátor s potencionálnymi kupcami, okrem toho, že ich posielal  do atletického klubu. Nevieme ani, o čom sa rokovalo na radnici, čo kto atlétom sľúbil, resp. čím hrozil, ani nevieme, prečo sa otáľalo s vykonaním uznesenia zastupiteľstva o prijatí daru.

Vieme však s určitosťou, že nebolo správne umožniť tento výpredaj priamo v areáli štadióna, a že si tu niekto nerobí prácu tak ako má!
Hoci nie je vylúčené, že v pozadí je iba nevinná špekulácia a o rok-dva bude budova opäť naša. Pravda za niekoľkonásobnú cenu...
 

Materiál predkladaný na zastupiteľstvo 24. septembra 2019:


 
 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,706 MODIFIED: 2021.01.22 22:13:44.MD5: f5341ba7412a090aa762cfdb4916ed98 STATUS: OK  This window is : x