Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  21-09-08   1,435  
0
Dnešné zastupiteľstvo bolo síce dlhé, ale nie bez poučných scénok. Boli na programe evergreeny - územný plán, vzn-ko o odpadoch, dokonca sa hlasovao o cenách Pro Urbe. Katarziu však priniesli obyvatelia Gogoľovej ulice, ktorým primátor v r. 2018 pokútne predal zelenú plochu pod oknami, ale ani za 4 roky  nedokázal pre developera vybaviť zmenu územného plánu - kľúč k plánovanej výstavbe. Preto sa aktuálne realizuje náhradný plán a developer sa chystá začať stavať načierno. Aby mu to p. primátor umožnil, vydal súhlas na prekládku sietí z dotknutej parcely na susedný mestký pozemok. A jeho dnešná domáca úloha znela, upokojiť dotknutých obyvateľov, ktorí prišli protestovať priamo na zastupiteľstvo, vysvetliť im situáciu, rozptýliť ich neopodstatnené obavy - veď žiadna výstavba nebude - a demaskovať opozičných poslancov šíriacich poplašné správy o opaku.  

Téma sa dostala na pretras asi po 45-tich minútach rokovania a primátor rozohral so svojim komparzom obvyklé divadlo v snahe urobiť zo znepokojených ľudí bláznov.

P. primátor, p. Závodský a p. Mrváň zúčastneným striedavo vysvetľovali, že rozhodnutie o predkládke sietí z dôvodu výstavby komplexu vôbec neznamená výstavbu komplexu. Že súhlas s prekládkou je iba dočasný. Že novoobjavené inzeráty na byty z uvedeného komplexu v ponuke realitky vôbec nič neznamenajú. Že oni vlastne vôbec nerozumejú prečo developer investuje desaťtisíce do prekládky sietí keď tam nebude stavať. A keďže tomu vôbec nerozumejú, práve preto mu to umožnilil. A tak ďalej a tak podobne.

Pritom p. primátor skúšal každú príležitosť aby ukončil diskusiu. Veď je celkom zrejmé, že ide o planý poplach a pikle opozičníkov.

Ale diskusia len košatela a košatela a krok za krokom poodkrývala všetky pofidérne kleinovské fígle.

Ako potajomky zmenil konfiguráciu parcel medzi 1. a 2. kolom verejnej súťaže (to p. Závodský len plnil želanie účastníka VO, ktorý to práve takto chcel mať a on naozaj nemôže zato, že si poslanci nevšimli zámenu parc. čísiel keď im to nepovedal).

Ako p. Mrváň vydal územné rozhodnutie na prekládku sietí z dôvodu výstavby i keď vedel že sa tam stavať nesmie (lebo on len plní literu zákona a ak ho ktokoľvek požiada hoci aj o prekládku sietí na Hl. námestí, on ju ju hneď a zaraz odsúhlasí).

Ako p. Klein podpísal súhlas na prekládku sietí na mestský pozemok bez uznesenia zastupiteľstva (lebo to bol len predbežný a dočasný súhlas hoci dosť dobrý pre vydanie územného rozhodnutia)

Ako tak urobil proti vôli obyvateľov vyjadrenej v petícii s 500 podpismi (lebo mu tak prikazoval zákon a záujem mesta).
 

Situácia postupne gradovala a v hre na mačku a myš sa pozvoľna začali preobsadzovať role. P. primátor bol už celkom malou myšičkou keď si spomenul, že musí súrne odcestovať do Bratislavy. A statočná obyvateľka ho neprestávala grilovať - nože nech tu a zaraz sľúbi že odteraz bude hájiť záujmy obyvateľov a nie developerov. A p. Klein sľúbiť nič nemohol, tak sa ju aspoň snažil umlčať ale ona sa prekričať nedala...

Zdá sa, že echo tejto scénky sa bude ešte dlho ozývať a až sa raz bude p. exprimátor pýtať, prečo skončil jeho zlatý život a kde urobil pampúšik chybu, nuž nech si spomenie na dnešnú scénku...

 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,706 MODIFIED: 2021.01.22 22:13:44.MD5: f5341ba7412a090aa762cfdb4916ed98 STATUS: OK  This window is : x