Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  21-11-13   1,064  
0
Poslankyňa MsZ Eva Polerecká dnes na sociálnej sieti uverejnila príspevok, v ktorom informovala Novozámčanov o svojich plánoch kandidovať v komunálnych voľbách v novembri 2022 na post primátora mesta. Krajne nezvyčajný krok v meste, kde sa obvykle vyčkáva a kalkuluje do poslednej chvíle. Eva je nepochybne silný kandidát so skúsenosťami a informáciami z diania v meste. To ostatne len potvrdzujú útoky ktorým doteraz čelila a ktoré sa nepochybne ešte vystupňujú po tom, ako ohlásila svoj záujem nahradiť O. Kleina v primátorskom kresle.  

Ťažko odhadnúť, ako sa jej podarí zmobilizovať obyvateľov nášho vyrabovaného mesta. Veď ak veci mohli zájsť tak ďaleko, napr. do privatizácie urnového hája na cintoríne, tak to svedčí predovśetkým o nenáročnosti a nízkych očakávaniach obyčajných ľudí. Oni vlastne nič iné, než samosprávu rozkrádajúcu svoje mesto, ani nezažili.

Veľmi charakteristický je jeden z prvých komentárov od istého Dodiho, ktorý drží palce, ale ktorému je to "v podstate jedno kto bude primatorom lebo politik aj ked len na komunalnej urovni ostava len politikom a bude si hajit svoje zaujmi a svoje ciele". Dodi tu prežil celý svoj život, nedúfa v žiadne zmeny, ale je to súčasne estét, ktorý by privítal "aby konecne prestali tieto zabomysie vojny ktorym sme momentalne svedkami".

Veríme, že väčšina z nás má predsa len väčšie očakávania ako Dodi a na rozdiel od neho sa stále nevzdala vízie slušne spravovaného mesta za ktoré sa nemusí hanbiť pred deťmi a vnúčatami.

Nadchádzajúci rok bude rokom konzultácií a prípravy programu a ak má mať toto skoré ohlásenie kandidatúry nejaký zmysel, tak je to predovšetkým v budovaní tímu a rozprúdení diskusie o zmenách v smerovaní mesta. Nositeľom týchto zmien sa stal konkrétny človek a nie anonymná diskutujúca masa, z ktorej tesne pred voľbami ako zajace z kúzelníkovho klobúka povyskakujú nádejní kandidáti.

Vyhlásenie posl. Polereckej bude mať ešte jeden nezanedbateľný pozitívny vplyv na naše mesto. Zoči-voči výzve radnica nepochybne začne akcelerovať svoju činnosť na vyššie obrátky. Veríme, že odrazu sa bude dať vyriešiť množstvo problémov, ktoré doteraz vyriešiť nešli. Možno sa po rokoch mladé rodiny nakoniec dočkajú stavebných povolení či kolaudačných rozhodnutí. Možno vysvitne, že aj všadeprítomná špina a  neporiadok boli iba mrzutým nedopatrením. Že sabotovanie VZN-ka o zákaze hazardu bolo hlúpym nedorozumením a jeho prijatiu vonkoncom nič nebráni. A že odstúpenie od zmluvy s fy Angers ktorá chcela stavať na verejnej zeleni pri Gymnáziu je samozrejmá vec. Nechajme sa prekvapiť. A ďakujeme, Eva.

 
 


 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,706 MODIFIED: 2021.01.22 22:13:44.MD5: f5341ba7412a090aa762cfdb4916ed98 STATUS: OK  This window is : x