Úvod / Nyitóoldal
   
 
Eva Polerecká  22-06-02   1,464  
0
Po rokoch neúspešných pokusov získať 2 hlasy v zastupiteľstve na odblokovanie výstavby apartmánového domu spol. Angers sro. na verejnej zeleni pod oknami obyvateľov paneláku na Gogoľovej ulici, skúša radnica ďalší fígeľ. Podľa pôvodnej zmluvy môže kvôli porušeniu záväzkov investora odstúpiť od zmluvy a za 165 tisíc Eur vrátiť 25 árový pozemok - a vrámci neho 14 árov zelene - späť do majetku mesta. O tom ale primátor Klein z neakého dôvodu nechce ani počuť. Miesto toho chce od podivného trenčianskeho investora odkúpiť 8 árov zelene za sumu blízku kúpnej cene (162 tisíc Eur) a zbytok (17 árov včítane 6 árov zelene) nechať investorovi ako bolestné prakticky zadarmo. Rezidencia bude síce menšia, ale aspoň časť zelene bude za plotom... Práve také uznesenie sa bude snažiť radnica pretlačiť na zastupiteľstve 22. júna, ak tomu spoločne nezabránime - materál TU...  

Keď p. primátor v r. 2018 podpisoval zmluvu s tajomnou trenčianskou firmou, ešte netušil, že po voľbách nastúpi zostava poslancov, ktorá len tak neodhlasuje zmeny územného plánu podľa jeho predstáv. A chýbajúce dva hlasy sa dodnes nenašli. Teraz ku koncu volebného obdobia sa radnica snaží sanovať veľkú realitnú špekuláciu a zrealizovať aspoň malú. A zabrániť tomu môžu opäť iba dotknutí obyvatelia!

Vážení obyvatelia Gogoľovej ulice! Ak chcete zabrániť tomu aby si investor odkusol 1/3 z verejnej zelene pod Vašimi oknami a ohradil ju plotom, ak sa tam chcete ešte niekedy v budúcnosti prechádzať s vnúčatami či psíkom, potom 22. júna musíte znova na zastupiteľstvo a musíte protestovať! Žiadajte odstúpenie od zmluvy a vrátenie celej verejnej zelene do majetku mesta!

„Veľkorysá“ ponuka investora je zabalená tak, že ponúka mestu k odkúpenie len 809 m2 verejnej zelene z celkových 1362 m2 a to za cenu 200 EUR za m2. Parcelu, ktorú kúpil za 64 EUR za m2 by rád predal za trojnásobnú cenu a ešte by si rád 500 m2 zelene nechal. Za 8 árov požaduje 161.800 EUR, kým on v roku 2018 za 25 árov zaplatil 165.056 EUR. No nekúp to!

Keďže stále netušíme kto stojí v skutočnosti za spoločnosťou Angers s.r.o. so sídlom v Trenčíne, ktorá kúpila pozemok v meste Nové Zámky bez toho, aby si overila, či na uvedenom pozemku bude môcť realizovať svoj zámer, je najvyšší  čas sa s pánom konateľom zoznámiť osobne. Preto okrem obyvateľov Gogoľovej pozývam na júnové zastupiteľstvo aj jeho. Azda by bolo vhodné, aby konateľ spoločnosti, ktorej jediným nehnuteľným majetkom je práve pozemok na ulici Pri Gymnáziu, prišiel na zasadnutie zastupiteľstva, aby sme si vyjasnili ako k tomuto kolosálnemu nedorozumeniu došlo a ako z tejto situácie von. Finstat TU..
My vieme, že má nadštandardné vzťahy s vedením, ktoré za 4 roky neuplatnilo svoje práva vyplývajúce z článku V. Zmluvy - ani zmluvnú pokutu ani odstúpenie od zmluvy  Zmluva TU...  a domnievame sa, že menovateľ problémov je vždy ten istý. Niektorí si zamieňajú verejnú funkciu s úlohou  špekulanta v realitnom biznise a rozohrávajú svoje kombinácie na úkor majetku nás všetkých. Za vzniknuté problémy nikto nenesie žiadnu zodpovednosť a v podstate to hodia na zastupiteľstvo, ako kolektívny orgán ktorý  rozhodol...

NEDOPUSŤME TO!

 
 Obyvatelia Gogoľovej bijú na poplach zakaždým,keď san im objaví pod oknami geodet a zatlčie kolíky.

Články ku kauze "Pri Gymnáziu" na Watson.sk:

2021-10-30   Fraška na tému Kontrola VOS Pri Gymnáziu
2021-08-04   Zmenu územného plánu sa primátorovi nepodarilo pretlačiť cez opozičných poslancov. Začnú stavať bytovku na zelenej ploche pri gymnáziu načierno?
2019-06-02   Mestský pozemok pri gymnáziu, ku ktorému nevedie žiadna cesta, si kúpila bratislavská firma, ktorá nemá žiadny obrat
2019-04-07   Avantúra s parcelou pre kamoša pri gymnáziu získava reálne obrysy. Pripraví primátor Klein obyvateľov Gogoľovej ulice o park pod ich oknami?
2018-11-29   Ďalšia parcela pre kamoša?
 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,706 MODIFIED: 2021.01.22 22:13:44.MD5: f5341ba7412a090aa762cfdb4916ed98 STATUS: OK  This window is : x