Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  23-02-18   403  
0
2022. májusában indult útjára a "Napunk", a pozsonyi "denník N" napilap magyarnyelvű webes mutációja (cikkünk itt...) A szerkesztők -  az egykori Sarlósok példáját követve - körbeutazzák Felvidéket, hogy megvizsgálják mi fán terem a magyar kisebbség a végeken. A trupp most Érsekújvárba érkezett, hogy körülnézzenek városunkban, elbeszélgessenek emberekkel, úgymond magukba szívják a helyi rögvalóságot. Ebből a dicséretes kezdeményezésből eddig féltucat cikk született. A nagy kérdés az volt, sikerül-e a zsurnalisztáknak rátapintani Érsekújvár neuralgikus pontjaira és rávilágítani városunk hanyatlásának legfőbb okára - a helyi önkormányzatot átitató korrupcióra. És ezen belül a helyi magyar érdekképviselet ebben évtizedeken át játszott szerepére...  

Nos annyi látszik, hogy a cikkek szerzői pontosan olyan mélyre ástak, amennyire szabad volt. El tudjuk képzelni mennyire kínos lett volna megkérdezni a Zúgó katasztrófáját előidéző volt derék magyar lokálpatriótákat, miért is tettek ilyet szeretett városukkal. Talán nem véletlen az sem, mennyire félreértette Kacsinecz Krisztián a jelenlegi polgármester Zúgó ügyében játszott szerepét (bővebben lásd cikkünket itt...)

Ami a Hudec-könyvről szóló cikket illeti, az kb. ugyanolyan infantilis kulcsban fogant, mint maga a könyv (cikkünk itt...). Lang Tamás írásával kapcsolatban viszont talán nem Esterházy János személyére kellett volna helyezni a hangsúlyt. A felvidéki magyar politikus tendenciózus félreértelmezése nem  kizárólag a szerzőt minősíti, hiszen ezt a falzumot a hivatalos állami historiográfia terjeszti (cikkünk itt...) .

A pozsonyi vendégekkel megrendezett szerdai beszélgetés különösen paradox volt - a résztvevők a Fico-féle maffiaállam viszzatérésének veszélyéről vitáztak az ország talán legkorruptabb városvezetése által támogatott rendezvényen... Mindenesetre egyben biztosak lehetünk: Érsekújvárba nem térhet vissza a maffia-állam...


Érsekújvár és környéke a Napunk fókuszában és a Watson.sk kronológiájában:

 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,706 MODIFIED: 2021.01.22 22:13:44.MD5: f5341ba7412a090aa762cfdb4916ed98 STATUS: OK  This window is : x