Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  23-03-29   289  
0
Jednou z horúcich tém ruského informačného priestoru minulého týždňa bola zverejnená nahrávka telefonického rozhovoru hudobného producenta Josifa Prigožina, manžela populárnej speváčky Valérie (nemýliť s Jevgenijom Prigožinom - majiteľom ČVK Wagner) s miliardárom Farchadom Achmedovom, bývalým senátorom štátnej dumy RF. Nahrávka sa určite nehodí na výuku ruštiny lebo nadávka označujúca v ruštine ženu ľahkých mravov zaznie na 35-minútovom zázname 157x. Aktéri nie sú persóny z prvej línie establishmentu, ale sú to dostatočne vplyvní ľudia na to, aby bolo možné ich paniku, zlosť a zúfalstvo považovať za reprezentatívne pre putinskú elitu.  

Na nahrávke odznejú veľmi nelichotivé slová na adresu prvého muža Ruska a informácia o zápase rôznych klanov v najvyššom vedení štátu. Producer sa bojí o osud svojich víl vo Švajčiarsku a Británii, miliardár trúchli nad osudom svojej jachty, ktorá hrdzavie zablokovaná v nemeckom prístave. Veľká časť rozhovoru sa točí okolo sankcií, Achmedov (ktorý je na sankčnom zozname) popisuje katastrofu, ktorú preňho znamenajú. Prigožin (ktorý na sankčnom zozname zatiaľ nie je) uvažuje o predaji svojich nehnuteľností na Západe, kým mu ich nezablokujú.

O vojne proti Ukrajine hovoria ako o fatálnej chybe, a geopolitickej katastrofe, ktorá uvrhne Rusko do chaosu. Vedenie krajiny nazývajú zločincami. Je zaujímavé, že Prigožin stále uvažuje o oboch opciách - o porážke i prípadnom víťazstve vo vojne.Nahrávka sa objavila na ukrajinskom portáli už 5. marca, ale explodovala až minulý týždeň. Josif Prigožin (ktorý sa zdržiava v Rusku) jej autenticitu spochybňuje a považuje ju za produkt umelej inteligencie.
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,706 MODIFIED: 2021.01.22 22:13:44.MD5: f5341ba7412a090aa762cfdb4916ed98 STATUS: OK  This window is : x