Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  23-04-26   659  
0
Na dnešnom zastupiteľstve mali byť prerokované návrhy všeobecne záväzných nariadení o zákaze resp. obmedzení hazardu. Hlasovalo sa po dlhých ťahaniciach keď Casino Boys za svet nechceli pustiť hlasovanie o úplnom zákaze ako prvé v poradí. Dopracovali sa dokonca k "právnemu názoru" že v prípade schválenia oboch navzájom si odporujúcich návrhov je na primátorovi ktorý z nich podpíše... Nakoniec metódou "lepšie málo ako nič" veľkou väčšinou poslanci schválili reguláciu herní (a súčasne nekontrolovanú expanziu kasín) aby následne primátorov krúžok zablokoval druhý návrh zakazujúci súčasne s herňami aj kasína.  

Azda nezaškodí zostaviť Pro Memoria galériu priateľov hazardu v Nových Zámkoch...  Koho zastupovali, keď zmarili prijatie VZN o zákaze kasín? Vari toto sľubovali svojim voličom, keď sa uchádzali o ich hlasy? Viac kasín do Nových Zámkov?! Naposledy sme niečo podobné robili pred ôsmymi rokmi, spomínate si ešte?Takto sme ďaleko. Ono to zasa nie je až tak málo ak si uvedomíme koľko obštrukcií musel poslanec Balogh prekonať, kým dosiahol hlasovanie vo veci, v ktorej druhá strana sa roky hrala na schovávačku.

Výsledky hlasovania o Návrhu na zákaz hazardu:


 


Chronológia zápasu proti HAZARDU v NZ na stránkach Watson.sk:


 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,706 MODIFIED: 2021.01.22 22:13:44.MD5: f5341ba7412a090aa762cfdb4916ed98 STATUS: OK  This window is : x