Úvod / Nyitóoldal
   
 
Eva Polerecká  17-10-27   1,618  
0
Túto a podobné otázky som dostala v posledných dňoch často. Ako môžem kandidovať v tejto „zvláštnej koalícii“ vedno aj s osobami, ktoré ako miestnych poslancov často kritizujem a vyzývam urobiť čelom vzad, keď konajú proti verejnému záujmu, ako ho ja chápem. No priznám sa, na prvý pohľad sa to môže javiť ako zvláštne a možno pre niekoho aj neprijateľné, ale dnes po návšteve 29. obce v našom okrese Vám tu a zodpovedne musím povedať, že ľudí trápia úplne iné veci než to, že sa spojili SMER, SNS a MOST-HÍD.  


 
Priznám sa, prekvapuje ma nesmierne srdečné prijatie od ľudí, či už to je obec slovenská, alebo maďarská. A div sa svet, ideme všetci spolu, nezávisle na straníckej príslušnosti a presviedčame ľudí aj o tom, že už sa nesmieme deliť na Slovákov a Maďarov. Vzájomný rešpekt, úcta a tolerancia je to, čo nás posunie dopredu. A hovorme si veci otvorene a diskutujme. Mnohí z nás sa to ešte len učia, lebo nebývalo zvykom aby v jednej kampani vystúpil Maďar a Slovák a to ešte každý vo svojom materinskom jazyku. No kto to kedy videl???
 
V diskusii sa rodia riešenia a dobré nápady! Je paradoxom, že ataky a posmešky sa mi dostávajú aj od tých, čo v mestskom zastupiteľstve bez rozmyslu hlasovali s poslancami Slovenskej koalície aj za veci, nad ktorými rozum ostáva stáť... Nemali problém odhlasovať 2 miliónový úver na splatenie pochybných pohľadávok fy Brantner, nemali problém s predajom lukratívnej parcely bratrancovi bez verejnej súťaže, nemali problém s predajom jedinej prístupovej cesty k jazdiarni, avšak majú veľký problém s tým, že sa Most-Híd "spojil" so SMERom. Dovoľte k tomu uviesť nasledovné:

1. Keď mám problém s postojmi a hlasovaniami konkrétnych ľudí pôsobiacich v mestskom zastupiteľstve – a to býva celkom často - tak im to poviem priamo a otvorene. Na rozdiel od mnohých z mojich kritikov, ktorí sú síce nominálne v opozícii, hlasujú však zásadne s primátorským krídlom.

2. Kandidujem za stranu MOST-HÍD v Spoločnej koalícii troch, dnes vládnych politických strán.

3. Som straníčka, nikdy som sa tým netajila, ale som aj občan a zaujímam sa o veci verejné a nie je mi jedno ako tu budeme žiť my a naše deti.

4. O miestne dianie a naše spoločné problémy sa nezaujímam len pred voľbami, ale priebežne. O tom si koniec-koncov môžete prečítať práve na týchto stránkach v rubrike „Ako to vidím ja“

5. Politika ma neživí a ani nikdy nebude. Neobchodujem s mestom, samosprávnym krajom ani so štátom, nekupujem pozemky za korunu.

6. Žiadny môj rodinný príslušník nie je, nebol a ani nebude zamestnancom mesta ani mestských podnikov. Ďakujeme, máme všetci slušnú prácu.

7. Tvrdím, že odbornosť nemá národnosť a ak viem čo i len troškou prispieť tomu, aby tu bolo menej pesimizmu, tak sa o to pokúsim.

8. Cítim, že sa veci neuberajú správnym smerom. Stúpa agresivita, intolerancia, rastie extrémizmus. Pritom funkcionári si žijú vo svojom mikrosvete v pohodlí a blahobyte. Jazdia na autách kúpených z cudzích peňazí, parkujú na vyhradených parkoviskách za peniaze občanov a tvrdia že je všetko OK. Ostatní, ktorí sa ráno čo ráno náhlia na stanicu a v strese hľadajú miesto na parkovanie aby stihli vlak za prácou do Bratislavy to už OK zďaleka nevidia. Pritom nevyužitý areál býv. SEŠ patriaci NSK, v ktorom by mohla parkovať stovka áut, roky zarastá trávou. Ale jednoduché a lacné riešenia z ktorých neplynú provízie v našom meste ani kraji nie sú dosť dobré.

9. Fandím ľuďom, čo vedia meniť veci k lepšiemu a je ich čoraz viac. A niekedy sú to aj straníci, lebo aj strany potrebujú slušných a šikovných ľudí. Prajem si, aby aj tých bolo stále viac...

10. A každopádne choďte 4.novembra voliť. Môžete krúžkovať 8 kandidátov na poslancov zo spoločného zoznamu. Na druhom volebnom lístku nájdete kandidátov na predsedu samosprávneho kraja, z ktorých krúžkujete jediného. Prajem Vám šťastnú voľbu!

 

 
 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 21,984 MODIFIED: 2018.12.18 22:32:46.MD5: b143e15143a2368194f54e63962f53f1 STATUS: OK